Jaka motorówka na początek

Jachty żaglowe
Jacht jest łodzią, jaka najczęściej służy do rekreacyjnego pływania. Jednym z najpopularniejszych rodzajów jest jacht żaglowy. Wyróżnia się tym, że jego zasadniczym napędem jest żagiel, przynajmniej czasem ma jeszcze silnik. Jest to najbardziej klasyczny rodzaj, przez wielu uważany za najmniej skomplikowany w sterowaniu.
Jachty żaglowe różnią się miedzy sobą ze względu na konstrukcję. Można je podzielić na cztery zasadnicze grupy: jachty balastowe (balast zapewnia stateczność poprzeczną), jachty mieczowe (wyposażone w ruchomy płat nośny – miecz), jachty balastowo-mieczowe (połączenie wcześniej wspomnianych konstrukcji) i jachty wielokadłubowe (stateczność zapewniona pływakami połączonymi pokładem). Niniejszego typu jachty posiadają również przeróżne zastosowania. Oprócz wcześniej nadmienionego rekreacyjnego pływania służą dodatkowo do udziału w regatach. Kadłuby jachtów żaglowych są zrobione z rozmaitych materiałów: drewno, metal, żelbet i laminaty (włókno szklane, węglowe lub borowe). Ze względu na rodzaj zbiornika wodnego możemy je podzielić także na jachty śródlądowe, morskie i oceaniczne.
Stawki czarterów jachtów żaglowych zazwyczaj uważane są za przystępne. Zdecydowanie potrafią dostarczyć najwięcej żeglarskich emocji, a swą klasycznością zadowolą większość miłośników podróży wodnych.

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *