Rozwód kościelny

Rozwód kościelny

Rozwód kościelny, a rozwód cywilny to 2 odmienne sprawy. Niniejszy drugi sprawia, iż małżeństwo formalnie przestaje istnieć solidarnie spośród literą obowiązującego prawa. Stwierdzenie rozwodu odbywa się przed obliczem sądu właściwego dla zamieszkania strony wnoszącej o rozstanie. Tylko iż stwierdzenie nieważności spośród punktu widzenia cywilnego nic nie zmienia w obliczu kościoła. Rozwodnicy w obliczu Boga wciąż są małżonkami.
Chyba, iż wniosą oni o przeprowadzenie rozwodu kościelnego. Formalnie mówi się bardziej o stwierdzeniu nieważności małżeństwa. Toku, który może ciągnąć się latami, ale osiągnięte efekty są w stanie zadowolić choćby najbardziej niecierpliwe osoby. Jeżeli ktoś chciałby skorzystać spośród możliwości przeprowadzenia takowego rozwodu, powinien zgłosić się do naszej kancelarii. Adwokat kościelny Kraków będzie Was cały czas wspierał w tym procesie, który doprowadzi do stwierdzenia nieważności małżeństwa.
Kancelaria przygotowuje nie wyłącznie odpowiednie dokumenty, ale dba o to, by wszystkie elementy pozostały przeprowadzone krok po kroku w odpowiedni sposób. Podstawą jest ustalenie przyczyn rozpadu związku małżeńskiego, jakie zostaną wpisane do właściwiej skargi, jaka zostanie złożona do sądu.


Ocena: 5/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Podlinkuj wpis:

Related Post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *